کوک‌یاب؛ آموزش آشپزی ساده و شیرینی پزی

منوی اصلی

طرز تهیه چای آلبالو

طرز تهیه چای آلبالو

  • متوسط
  • ساده
  • 3-4 نفر
  • 45 دقیقه

از انواع نوشیدنی های گرم و طبیعی که میتواند جایگزینی عالی برای چای سیاه باشد می توان به چای آلبالو اشاره کرد. در ادامه به آموزش چگونگی درست کردن این نوشیدنی می پردازیم پس با ما باشید. آموزش درست کردن چای آلبالو برای شروع باید به تمیز کردن آلبالو ها بپردازیم به این منظور باید […]

مواد لازم برای تهیه چای آلبالو

  • آلبالو 200 گرم
  • آب 1 لیتر
  • شکر یا نبات به میزان دلخواه

از انواع نوشیدنی های گرم و طبیعی که میتواند جایگزینی عالی برای چای سیاه باشد می توان به چای آلبالو اشاره کرد. در ادامه به آموزش چگونگی درست کردن این نوشیدنی می پردازیم پس با ما باشید.

آموزش درست کردن چای آلبالو

برای شروع باید به تمیز کردن آلبالو ها بپردازیم به این منظور باید برگ ها و چوب های آن ها را در بیاوریم و به خوبی آن ها را با آب بشوریم. سپس آن ها را به درون یک قوری منتقل میکنیم و به اندازه ۲ برابر آلبالوها درون قوری آب می ریزیم.

آلبالو - میوه آلبالو رسیده ، نوشیدنی البالو

اکنون باید قوری را بر روی شعله گاز بگذاریم و تا جوش آمدن آب صبر کنیم.بعد از آن که شاهد جوش آمدن آب بودیم دمای شعله را پایین می آوریم و اجازه می دهیم تا حدود ربع ساعت دیگر قوری بر روی شعله گاز بماند.

نکته قابل توجه این است که میزان اندازه قوری به صورتی باشد که هنگام دم آمدن چای سر نرود و بیرون از قوری نریزد.

در نهایت چای آلبالو حاضر شده است و تنها کافی است که آن را درون لیوان مورد نظر بریزیم و آن را با شکر و یا قند میل کنیم که پیشنهاد ما به شما استفاده از نبات است اما می توان با هر چیزی که باب میل بود این چای خوشمزه را میل کرد.

اموزش پای البالو - نوشیدنی البالویی

نوش جان !!!

بازدید : 181 / برچسب‌ها :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن منو
کوک‌یاب ، آموزش ساده آشپزی

منوی اصلی سایت

کوک‌یاب یک سایت آموزش آشپزی و شیرینی پزی هست که سعی داره علاوه بر آموزش غذاهای اصیل ایرانی ، شما را با دستور تهیه انواع غذاهای فرنگی و بین المللی آشنا کنه و همچنین اطلاعات کافی در مورد خاصیت مواد غذایی رو هم در اختیار شما قرار بده.